کد خبر: ۵۱۸۱۳
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۳
ارسال به دوستان
ذخیره
فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه انتقام شهیدان گرفته خواهد شد، گفت: این شهادت‌ها بازتاب، عکس‌العمل و پژواک شکست‌های سختی است که طی سال‌های اخیر بر پیکره استکبار و عوامل منطقه‌ای و درونی آن وارد شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه انتقام شهیدان گرفته خواهد شد، گفت: این شهادت‌ها بازتاب، عکس‌العمل و پژواک شکست‌های سختی است که طی سال‌های اخیر بر پیکره استکبار و عوامل منطقه‌ای و درونی آن وارد شده است.

به گزارش ایرنا، سردار حسین سلامی روز جمعه در آیین تشییع شهدای انفجارهای تروریستی کرمان در مصلای امام علی(ع) این شهر افزود: ما با یک آرایش پیوسته و زنجیره‌ به هم متصل از شیاطین کوچک و بزرگ عالم در نبرد بین اسلام و کفر، یک واقعیت و حقیقت انکارناپذیر در صفحه زندگی امروز ملت عزیز ایران و امت اسلام مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه فرمان رهبر انقلاب را شنیدیم و به‌دنبال تحقق آن پیش خواهیم رفت، افزود: فکر نکنید که ملت مسلمان ایران و امت اسلام دست بسته بوده، خداوند طی دهه‌های اخیر بخصوص سال‌های گذشته دست‌های ما را به روی دشمنانمان باز کرد.

سردار سلامی گفت: ما با قدرتی به نام آمریکا در چند دهه اخیر در نبرد واقعی بوده‌ایم، اما در همه این نبردها آمریکا را با شکست‌های خفت بار بدرقه کرده‌ایم. ببینید چه بر سر آمریکا درآمده که می‌خواستند در عراق دولت‌سازی کنند، ۱۳۵ هزار نیروی نظامی گسترش دادند اما در عراق شکست خوردند.

به گفته وی، آن قهرمان افسانه‌ای ما(شهید سلیمانی) با اصحاب باوفایش، آمریکا را از صفحه سیطره سیاسی عراق ناکام کرد و عراق از دست و شر سلطه آمریکا نجات یافت، درحالی که نظامیانشان به وفور در آن سرزمین حضور داشتند.

فرمانده کل سپاه گفت: امروز آنان شکست‌خوردگان این سیاست هستند؛ می‌خواستند افغانستان را در سلطه سیاسی خود بگیرند اما شما فرار مفتضحانه آنها را دیدید، در حالی که یک ارتش مجهز از تجهیزات مدرن را به جای گذاشتند؛ می‌خواستند در لبنان حزب‌الله را از صفحه سیاسی و امنیتی آن کشور ساقط کنند اما امروز همگان درخشش این قدرت را در شرق مدیریرانه می‌بینند، می‌خواستند نظام سوریه را به عنوان حلقه محوری مقاومت فرو بپاشانند اما سوریه ماند و آمریکایی‌ها رفتند.

وی تصریح کرد: در یمن، عراق، لبنان، سوریه و ایران تحریم کردند تا ملت ایران را فلج کنند، تحریم‌شان شکسته شد، شکست خوردند. خلیج فارس را ترک کردند، تقریبا منطقه را تخلیه کردند، هیچ مقام آمریکایی نمی‌تواند امروز در هیچ قریه‌ای از قرای اسلامی پابگذارد، کسانی بودند که وقتی در سرزمین‌های اسلامی پا می‌گذاشتند برایشان فرش قرمز پهن می‌شد، امروز هیچ نقطه امنی برای آنان وجود ندارد.

سردار سلامی با بیان اینکه تسلط بر مسلمانان غیرممکن شده، آنها راهبردی و کلیدی‌ترین منطقه جهان را به برکت انقلاب شکوهمند ما از دست داده‌اند، گفت: به رژیم صهیونیستی رجوع کنید، آنها که سیاست از نیل تا فرات را در سر می‌پروراندند و می‌خواستند غاصبان کامل سرزمین فلسطین شوند و ملت قدیمی و ریشه‌دار اسلامی را در میان سیاست‌های غاصبانه خود دفن کنند اما امروز می‌بینید چگونه فلسطین قهرمان که روزگاری با سنگ می‌جنگید، بازهم به برکت شهادت آن قهرمان نامدار اسلام و همه جریانات و گروه‌ها و مبارزان فلسطینی، چگونه آن سرزمین و آن رژیم منحوس در مرز بقا و ممات قرار گرفته است که دور خود دیواری به ارتفاع شش متر و طول صدها کیلومتر کشیده تا در این باریکه امن زندگی کند، اما ممکن نیست.

وی تصریح کرد: طوفان اقصی شکست پذیری این رژیم جعلی و تصنعی را به زیبایی نشان داد و امروز، هر روز حداقل ۲۰ صهیونیست در غزه به دست فلسطینی‌های قهرمان به هلاکت می‌رسد، تانک‌هایشان زده می‌شود، ادوات زرهی آنها خرد و استخوان آنها می‌شکند و دیگر چشم‌انداز مثبت برای یک زندگی امن در آینده نزدیک در آن سرزمین مقدس نمی‌بینند.

سردار سلامی با بیان اینکه به داعش نگاه کنید که محصول سیاست آمریکا در جهان اسلام بود، افزود: به یاد دارید، داعش می‌خواست نقشه سیاسی جدید در جهان اسلام ترسیم کند، رویایش، خلافت اسلامی در همه بلاد اسلامی بود، باز هم با مجاهدت جوانان پرشور انقلابی از همه عالم اسلام به فرماندهی شهید ما قاسم سلیمانی، آتشفشان تکفیر که منتشر شده بود و بخشی از بلاد اسلامی را در میانه آتش خویش گرفته بود، نوامیس مسلمین را آواره کرده بود و جوانان مسلمان را سر می‌برید و قتل عام می‌کرد، آیا نقطه‌ای به اندازه سر سوزن که در اختیار این داعش جنایتکار باشد، می‌بینید؟ در هیچ کجای صفحه عالم و در نقشه سیاسی جهان هیچ اثری از آنان نیست، گم شده‌اند، ناپیدا هستند.

وی افزود: ضرباتی که دشمن دریافت کرده سنگین، سخت دردناک و غیرقابل تحمل بوده و امروز مقامات صهیونیست راهی برای فرار از این باتلاق ویرانگر ندارند و اگر صحنه ترک را کنند یا بمانند، شکست خوردند در حالی که مسلمانان در جهادند و اگر شهید شوند، پیروز هستند.

سردار سلامی گفت: ما با این شهادت‌ها از میدان جدا نمی‌شویم، تراکم مردم عزیز کرمان را پس از شهادت دیدید، این ملت با شهادت جلو دشمن کرنش نمی‌کند و این ملت سرافراز است و پیروزی را ملاقات خواهد کرد.

وی همچنین با بیان اینکه شکوه صبر، عظمت نجابت، وسعت ایمان و امواج بلند مهربانی، وفاداری و فداکاری را در سیمای مردم کرمان به خوبی در حوادث سخت دوران گذشته دیده‌ایم گفت: امروز کرمان نه فقط دیار شهیدان، که خود، دیار شهادت است و مشهد شهیدان ماست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پزشکیان: اگر با صندوق‌های رای قهر کنید، به همان‌ها رای می‌دهید که به محدودیت بیشتر اعتقاد و باور دارند

رییس کل دادگستری کرمان: ۷ نفر در رابطه با فساد در فوتبال ممنوع‌الخروج هستند

صندلی نامزدها در ۴ مناظره پیش‌رو مشخص شد

کودک رفسنجانی نجات بخش 3 بیمار نیازمند عضو

دلیل کبودی ناگهانی پوست بدن چیست

پایان هفته از شدت گرمای هوا در کرمان کاسته می‌شود

کشف 29 هزار ليتر گازوئيل در سيرجان

قیمت سکه و طلا کاهشی شد

سن رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

جشن‌های محله‌ای عید غدیر در ۵۰ نقطه کرمان برگزار می‌شود

پربازدید ها

پخش میزگرد سیاسی دکتر پزشکیان از شبکه یک

میزگرد فرهنگی مسعود پزشکیان از شبکه دو سیما پخش می‌شود

ظریف در میزگرد سیاست خارجی، پزشکیان را همراهی خواهد کرد

پزشکیان: اگر بنزین قرار باشد گران شود باید خودروهایی وارد کنیم که مصرف آنها پایین است / نمی‌شود به زور به مردم ماشین بدهیم و بگوییم بنزین هم باید گران شود

اولین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری امشب برگزار می‌شود

اینکه هرکس چه پوششی دارد به ما ربطی ندارد / عامل همه‌ی گرفتاری‌هایمان این است که فکر می‌کنند خودشان بر حقند و دیگران ناحق

نظر پزشکیان درباره مناظره اول

اطلاعیه مهم دفتر رهبر انقلاب درباره نقل قول‌های غیر مستند و برداشت‌های شخصی کاندیداها از بیانات ایشان /فاقد اعتبار و استناد است /از تکرار پرهیز شود

فرصت پاسخگویی را فراهم کنید

مدارس و مساجد محل استقرار شعب انتخابات شهرستان کرمان خواهد بود

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)

چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ / آنان که دست به رد صلاحیت زده‌اند، صلاحیت تعیین مصالح کشور و سلب صلاحیت از افراد را ندارند / اینک حجت تمام شد   (۱ نظر)