کد خبر: ۵۱۹۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۸
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون دادگستری استان کرمان:
 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان با اشاره به اینکه بخشی از کارگاه‌های ضایعاتی غیرمجاز به محلی برای  برای خرید و فروش اموال مسروقه تبدیل شده‌اند، گفت: کارگاه‌های ضایعاتی باید شناسنامه‌دار شوند و در خارج شهر تجمیع گردند و این مهم باید در اسرع وقت توسط دستگاه‌های مربوطه از جمله شهرداری نهایی و ساماندهی شود.

 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان با اشاره به اینکه بخشی از کارگاه‌های ضایعاتی غیرمجاز به محلی برای  برای خرید و فروش اموال مسروقه تبدیل شده‌اند، گفت: کارگاه‌های ضایعاتی باید شناسنامه‌دار شوند و در خارج شهر تجمیع گردند و این مهم باید در اسرع وقت توسط دستگاه‌های مربوطه از جمله شهرداری نهایی و ساماندهی شود.

به گزارش گفتارنو به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، سیدمهدی قویدل اظهارداشت: پس از ورود دستگاه قضایی استان و اجرای طرح ساماندهی کارگاه‌های ضایعاتی در کرمان تعداد این کارگاه‌ها که بخش زیادی از آنها غیرمجاز فعالیت می‌کردند از  ۱۰۰۰ کارگاه به حدود 400 کارگاه رسیده‌اند و باید به طور دقیق و کامل ساماندهی شود.

وی با بیان اینکه سرقت یکی از مسائل اولویت‌دار در برنامه‌های پیشگیری از وقوع جرم کشور است، خاطرنشان ساخت: برنامه‌هایی در این زمینه در استانداری، دستگاه قضائی و نیروی انتظامی به طور جدی در دستور کار قرار گرفته است و در سال‌های 1401 و 1402 نیز، دستور کار جلسات شورای پیشگیری موضوع سرقت بوده که شاهد اثرات خوب آن هستیم.

قویدل مهم‌ترین چالش‌ها در زمینه سرقت را بحث پایش تصویری، معتادین متجاهر، کارگاه‌های ضایعاتی و مداخله اتباع بیگانه در بحث جمع‌آوری پسماندها و ضایعات دانست و بیان داشت: بانک اطلاعاتی سارقین در استان کرمان تشکیل شده است.

معاون قضایی دادگستری استان کرمان با بیان اینکه بخشی از سرقت‌ها توسط سارقین سابقه‌دار انجام می‌شود، افزود: در بحث کنترل و نظارت بر سارقین متاسفانه نتوانستیم اقدام موثری انجام دهیم به همین دلیل تعدادی محکومین متواری هستند که باید دستگیری آنها در دستور کار جدی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه کارگاه‌های ضایعاتی که محلی برای خرید و فروش اموال مسروقه هستند از ۱۰۰۰ کارگاه به حدود چهارصد کارگاه رسیده است، افزود: این روند خوبی است و ما مکرراً پیگیر موضوع هستیم تا با تلاش همه دستگاه‌ها در سطح استان بحث سرقت کنترل پیدا کند.

 قویدل در ادامه با بیان اینکه در پنجمین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم مقرر شد کارگروه تخصصی حقوقی قضائی تشکیل شود، گفت: دستورات پیشگیری بیش از ۳۰ دستگاه حضور پیدا می‌کنند و این کارگروه تخصصی امروز تشکیل می‌گردد تا مشکلات حقوقی قضایی بررسی و به دستگاه‌های قضایی و نیروی انتظامی برای شناسایی راهکارهایی، اتخاذ تصمیم نماییم.

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان تاکید کرد: همکاران قضائی ما باید دستورات قاطعی برای سرقت‌های مهم صادر نمایند و برخورد قاطع با خریداران و مالخرها را به طور جدی پیگیری نمایند و در ریشه‌یابی و شناسایی همه عوامل دخیل در سرقت که به عنوان مهمترین مولفه پیشگیری حقوقی، قضایی در کاهش و بازدارندگی جرم سرقت موثر است، توجه ویژه داشته باشند.

 وی با بیان اینکه یکی از مهمترین وظایف معاونت پیشگیری از وقوع جرم که در قانون آمده، جمع‌آوری آمار و اطلاعات است، خاطرنشان ساخت: در این جلسه مصوب شد لیست کامل محکومین متواری سرقت، جرائم خشن، سارقین حرفه‌ای و سازمان یافته به تفکیک حوزه‌های قضایی استان به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم ارسال شود.

معاون قضایی دادگستری استان کرمان اضافه کرد: پلیس آگاهی استان جهت اقدامات کنترلی و نظارتی لازم برای مجرمین حرفه‌ای و سابقه‌دار باید با هماهنگی اداره کل زندان‌ها، برنامه مستمر و جامعی در سطح استان داشته باشند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توصیه‌ هایی برای پیشگیری از تب دنگی

نوسان قیمت‌ها در بازار طلا و سکه

مشکل فاضلاب شهرک‌های الهیه و اکباتان کرمان حل شد

اعلام محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در مرکز و چند نقطه استان کرمان

روند افزایشی دما در کرمان و خطر گرمازدگی

 طراح اصلی عملیات تروریستی کرمان دستگیر شد

پیش فروش بلیت قطارهای مسافری مرداد ماه از امروز آغاز می شود

کشته شدن پنج نفر در تصادف با خودرو سوخت‌بر

اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم از ساعت ۱۴ امروز

نیاز به تمام گروه‌های خونی به ویژه O منفی در استان کرمان

پربازدید ها

انهدام باند کلاهبرداری حرفه‌ای در کرمان؛ چندین کارمند متخلف دولتی تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند

دستگیری عاملان تیراندازی و شرارت در عنبرآباد

عاملان قتل جوان جيرفتي دستگير شدند / دو زن در بین متهمان

اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم از ساعت ۱۴ امروز

آیا نوشیدن آب یخ سبب چرب شدن کبد می‌شود؟

327 پرستار در کرمان استخدام می‌شوند

افزایش تدریجی دما، از فردا در کرمان

انتخاب نام نوزاد با سامانه تعاملی جدید سازمان ثبت احوال

نیاز به تمام گروه‌های خونی به ویژه O منفی در استان کرمان

کشته شدن پنج نفر در تصادف با خودرو سوخت‌بر

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)

چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ / آنان که دست به رد صلاحیت زده‌اند، صلاحیت تعیین مصالح کشور و سلب صلاحیت از افراد را ندارند / اینک حجت تمام شد   (۱ نظر)