کد خبر: ۵۱۹۸۷
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان گفت: سلامت انتخابات یک نکته بسیار مهم است که یک بخش آن بدون عیب و نقص برگزار کردن انتخابات است. بخش دیگر سلامت یعنی اجازه ندهیم هیچکس در فرآیند انتخابات دخالت کند و هیچکدام از ما اجازه نداریم علایق سیاسی خود را در انتخابات دخالت دهیم.

استاندار کرمان گفت: سلامت انتخابات یک نکته بسیار مهم است که یک بخش آن بدون عیب و نقص برگزار کردن انتخابات است. بخش دیگر سلامت یعنی اجازه ندهیم هیچکس در فرآیند انتخابات دخالت کند و هیچکدام از ما اجازه نداریم علایق سیاسی خود را در انتخابات دخالت دهیم.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی فداکار صبح امروز اول بهمن ماه در ستاد انتخابات کرمان که با حضور فرمانداران سراسر استان برگزار شد، اظهار کرد: اصل انتخابات یک مسئله مهم در کشور است و اگر این بخش را تقویت کنیم، در دنیا دیده می‌شود. لذا هر چه این نماد پررنگ و بزرگ شود و به مشارکت مردم کمک کنیم، خیلی خوب و یک ضرورت عملی است.

وی افزود: وقتی مردم پای صندوق رأی می‌آیند، تبعات انتخابشان را می‌پذیرند و اگر نارضایتی دارند، در انتخابات تصمیمشان را نشان می‌دهند. انتخابات فرصت مجدد برای تصمیم‌گیری درباره نماینده‌هایشان است.

فداکار تاکید کرد: سلامت انتخابات یک نکته بسیار مهم است که یک بخش آن بدون عیب و نقص برگزار کردن انتخابات است. بخش دیگر سلامت یعنی اجازه ندهیم هیچکس در فرآیند انتخابات دخالت کند و هیچکدام از ما اجازه نداریم علایق سیاسی خود را در انتخابات دخالت دهیم؛ ما مامور به اجرای درست انتخابات هستیم و باید پاسخگو باشیم.

استاندار کرمان با اشاره به کمک به ایجاد شور و رقابت انتخاباتی در شهرستان‌ها عنوان کرد: اصل انتخابات، مشارکت مردم است و با اعلام نظر نهایی شورای نگهبان باید به افزایش مشارکت کمک کنیم.

وی با اشاره به اینکه مسائلی همواره وجود دارد و نباید آنها را به انتخابات گره بزنیم، افزود: فرمانداران در مساجد حضور یابند و در جمع‌های مختلف با مردم گفت و گو و برای شرکت در انتخابات آنها را توجیه کنند.

فداکار با تاکید بر فضاسازی انتخاباتی در استان کرمان، در ادامه گفت: افتتاح پروژه در دهه فجر نباید بدون هماهنگی باشد. برخی طرح‌ها را قبل از دهه فجر افتتاح خواهیم کرد زیرا در دهه فجر افتتاح زیاد است و برخی پروژه‌ها دیده نمی‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: آی تی بخش مهم و لاینفک انتخابات و خیلی مهم است و باید مشکلات این حوزه رفع شود.

استاندار کرمان در ادامه اظهار کرد: اتفاقات خوبی در جنوب استان کرمان افتاده و ظرفیت‌های معدنی بسیار خوبی فعال شده و باید اطلاع‌رسانی صورت بگیرد.

فداکار درباره رد صلاحیت تعدادی از نامزدهای انتخابات در شهرستان‌ها عنوان کرد: هنوز نظر نهائی شورای نگهبان اعلام نشده است.

رحمان جلالی رئیس ستاد انتخابات استان کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: برنامه‌ریزی برگزاری سه مانور در تاریخ‌های هشتم، ۱۸ و ۲۹ بهمن ماه را داریم تا میزان آمادگی فرمانداران مورد سنجش قرار گیرد و در صورت وجود مشکل آن مشکل رفع شود.

وی افزود: در راستای افزایش مشارکت، گروه‌های ۹گانه مرجع باید توسط فرمانداران در شهرستان‌ها دنبال و همراهی شوند.

جلالی با اشاره به برنامه‌ریزی حضور استاندار در شهرستان‌های استان کرمان در بهمن ماه، در ادامه بیان کرد: اکثر فرآیندهای انتخابات الکترونیکی شده و استان کرمان آمادگی برگزاری انتخابات را دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم از ساعت ۱۴ امروز

نیاز به تمام گروه‌های خونی به ویژه O منفی در استان کرمان

ثبات قیمت در بازار خودروهای داخلی و مونتاژی

عاملان قتل جوان جيرفتي دستگير شدند / دو زن در بین متهمان

آیا نوشیدن آب یخ سبب چرب شدن کبد می‌شود؟

انهدام باند کلاهبرداری حرفه‌ای در کرمان؛ چندین کارمند متخلف دولتی تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند

افزایش تدریجی دما، از فردا در کرمان

انتخاب نام نوزاد با سامانه تعاملی جدید سازمان ثبت احوال

327 پرستار در کرمان استخدام می‌شوند

مرحله بعدی دهک‌بندی خانوارها اعلام شد؛ حساب تجاری را از شخصی جدا کنید

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)

چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ / آنان که دست به رد صلاحیت زده‌اند، صلاحیت تعیین مصالح کشور و سلب صلاحیت از افراد را ندارند / اینک حجت تمام شد   (۱ نظر)