کد خبر: ۵۲۱۱۸
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۵
ارسال به دوستان
ذخیره
 محمدرضا نژادحیدری، دبیرکل جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان و سعید الله‌بداشتی، فعال سیاسی و رئیس کمیته جوانان ستاد انتخاباتی حسن روحانی در سال 92، از اهمیت ائتلاف سیاسی سید محمد خاتمی، حسن روحانی و علی لاریجانی و تاثیرات آن در آینده کشور می‌گویند.

 محمدرضا نژادحیدری، دبیرکل جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان و سعید الله‌بداشتی، فعال سیاسی و رئیس کمیته جوانان ستاد انتخاباتی حسن روحانی در سال 92، از اهمیت ائتلاف سیاسی سید محمد خاتمی، حسن روحانی و علی لاریجانی و تاثیرات آن در آینده کشور می‌گویند.

نژادحیدری از خطر وضعیت کنونی برای بدنه‌ی اصلاح طلبان می‌گوید و الله بداشتی می‌گوید که کارکرد ائتلاف خاتمی ، روحانی و لاریجانی فراتر از انتخابات پیش‌روست.

 محمدرضا نژادحیدری، دبیرکل جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان می‌گوید در بلاتکلیفی‌ای که حاصل رویکرد انتخاباتی جبهه اصلاحات است هواداران اصلاحات در استانی مانند کرمان جذب اصولگرایان شده‌اند. او البته به این امر هم اشاره می‌کند که دلیل این نوع جهت‌گیر جبهه اصلاحات همراهی با معترضین است اما معترضین اساسا همراهی آنان را به رسمیت نمی‌شناسد.

 نژادحیدری در مورد ضرورت ائتلاف سید محمد خاتمی، حسن روحانی، علی لاریجانی و نقش محوری سید حسن خمینی نیز توضیح می‌دهد.

 آقای نژادحیدری در گفت‌وگو با انصاف نیوز گفت: با توجه به اینکه شرایط سیاسی و اجتماعی کشور در وضعیت خاصی قرار دارد می‌باید تمام نیروهای میانه‌رویی که این امکان را دارند که با مردم به ‌گفت‌وگو بنشینند و توجه بخش‌هایی از جامعه را به شرایط خاص موجود جلب کنند با یک همگرایی در یک ائتلاف مشترک قرار بگیرند و برای آینده‌ی ایران با همدیگر تصمیماتی جدی را اتخاذ کنند.  در حال حاضر انتخابات یکی از مقاطعی است که میانه‌روها می‌توانند به آن توجهی ویژه داشته باشند.

 او با اشاره به سند انتخاباتی اخیر جبهه اصلاحات ایران گفت: متاسفانه دوستان ما در جبهه اصلاحات از ابتدا با گاردی بسته با انتخابات مواجه شدند و همین امر باعث شد که هواداران جبهه اصلاحات در سطح کشور که معمولا در ستادهای انتخاباتی حضور داشتند در یک بلاتکلیفی قرار بگیرند. آن‌ها خواسته‌اند با بخشی از جامعه که نسبت به وقایع سیاسی و اجتماعی سال‌های اخیر اعتراض دارد یک همراهی نشان دهند اما این همراهی از سمت جامعه‌ی معترض به رسمیت شناخته نمی‌شود و آن بخش از جامعه که اعتراضاتی دارد هیچ همراهی و همدلی با اصلاح‌طلبان ندارد و از نظر آنها اصلاح‌طلبان و اصولگرایان سر و ته یک کرباس هستند.

این فعال سیاسی میانه‌رو در استان کرمان ادامه داد: از طرفی بدنه‌ای که در طول سال‌های گذشته یک همراهی نسبی را با اصلاح‌طلبان داشته‌اند و در ستادهای انتخاباتی فعال بودند در عمل بلاتکلیف مانده‌اند. بر خلاف تصوری که بسیاری از دوستان پایتخت‌نشین ما دارند و تصمیمات را بر اساس همین برآوردها رقم می‌زنند در استان کرمان با یک صحنه جالب روبرو هستیم. به این ترتیب که بسیاری از کسانی که به صورت سنتی و در دوره‌های گذشته‌ی انتخابات با اصلاح طلبان همراهی می‌کردند توسط نامزدهای اصولگرا در برخی نقاط استان جذب شدند.

 نژادحیدری با بیان اینکه غالب کسانی که در استان کرمان شعارهای رادیکال می‌دادند و معتقدند دیگر نباید در انتخابات شرکت کرد در ستادهای نامزدهای اصولگرا در حال فعالیت هستند، گفت: قصد سرزنش و نقد آن‌ها را ندارم و تا حدی شاید طبیعی باشد که برخی افراد برای حفظ یا تحکیم موقعیت اجتماعی خود با این افراد همکاری و فعالیت انتخاباتی داشته باشند. لازم است که دوستان اصلاح‌طلب و میانه‌رو این را مد نظر قرار دهند که اگر کناره‌گیری کنند بدنه‌ی اجتماعی همراه آنها جذب نیروهای اصولگرا می‌شود.

 دبیرکل جمعیت توسعه و آزادی با تاکید بر ضرورت شکل‌گیری ائتلاف میانه‌روها گفت: همگرایی و همراهی شخصیت‌هایی همچون سید محمد خاتمی، حسن روحانی و علی لاریجانی به همراه برخی احزاب که قائل به مشارکت در انتخابات هستند می‌تواند حداقل برای نیروهایی که به صورت سنتی طرفدار میانه‌روها هستند راهی را باز کند.

 او حرفش را اینطور ادامه داد: علاوه بر این امکان تشکیل فراکسیون اقلیت را در مجلس آینده تقویت خواهد کرد. یکی از شخصیت‌هایی که می‌تواند محوریت جریان میانه‌رو نزدیک به آقایان خاتمی، روحانی، لاریجانی و ناطق در انتخابات آینده و دوره‌های بعد باشد حاج حسن آقای خمینی است.

 آقای خاتمی ظاهرا قصد کنش انتخاباتی در این دوره را  ندارند اما اگر سید حسن خمینی تحرکی را در عرصه سیاست آغاز کند احتمال همراهی آقای خاتمی وجود دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دانش آموزان برای ثبت سفارش کتب درسی هرچه زودتر اقدام کنند

پزشکیان: اگر با صندوق‌های رای قهر کنید، به همان‌ها رای می‌دهید که به محدودیت بیشتر اعتقاد و باور دارند

رییس کل دادگستری کرمان: ۷ نفر در رابطه با فساد در فوتبال ممنوع‌الخروج هستند

صندلی نامزدها در ۴ مناظره پیش‌رو مشخص شد

کودک رفسنجانی نجات بخش 3 بیمار نیازمند عضو

دلیل کبودی ناگهانی پوست بدن چیست

پایان هفته از شدت گرمای هوا در کرمان کاسته می‌شود

کشف 29 هزار ليتر گازوئيل در سيرجان

قیمت سکه و طلا کاهشی شد

سن رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

پربازدید ها

پخش میزگرد سیاسی دکتر پزشکیان از شبکه یک

میزگرد فرهنگی مسعود پزشکیان از شبکه دو سیما پخش می‌شود

ظریف در میزگرد سیاست خارجی، پزشکیان را همراهی خواهد کرد

پزشکیان: اگر بنزین قرار باشد گران شود باید خودروهایی وارد کنیم که مصرف آنها پایین است / نمی‌شود به زور به مردم ماشین بدهیم و بگوییم بنزین هم باید گران شود

اولین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری امشب برگزار می‌شود

اینکه هرکس چه پوششی دارد به ما ربطی ندارد / عامل همه‌ی گرفتاری‌هایمان این است که فکر می‌کنند خودشان بر حقند و دیگران ناحق

نظر پزشکیان درباره مناظره اول

اطلاعیه مهم دفتر رهبر انقلاب درباره نقل قول‌های غیر مستند و برداشت‌های شخصی کاندیداها از بیانات ایشان /فاقد اعتبار و استناد است /از تکرار پرهیز شود

فرصت پاسخگویی را فراهم کنید

مدارس و مساجد محل استقرار شعب انتخابات شهرستان کرمان خواهد بود

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)

چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ / آنان که دست به رد صلاحیت زده‌اند، صلاحیت تعیین مصالح کشور و سلب صلاحیت از افراد را ندارند / اینک حجت تمام شد   (۱ نظر)