کد خبر: ۵۲۵۳۶
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۰
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل امور استان‌های قوه قضائیه:
مدیر کل امور استان‌های قوه قضائیه و سازمان‌های تابعه با بیان اینکه خروجی جشنواره رسانه و عدالت باید پیشگیری از وقوع جرم باشد گفت: خوشبختانه امروزه جشنواره رسانه و عدالت به هدف غایی خود که اثربخشی می‌باشد تا حد زیادی رسیده است.

مدیر کل امور استان‌های قوه قضائیه و سازمان‌های تابعه با بیان اینکه خروجی جشنواره رسانه و عدالت باید پیشگیری از وقوع جرم باشد گفت: خوشبختانه امروزه جشنواره رسانه و عدالت به هدف غایی خود که اثربخشی می‌باشد تا حد زیادی رسیده است.

به گزارش گفتارنو به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، یدالله موحد در آئین تجلیل از هیات داوران و عوامل اجرایی برگزاری اختتامیه چهارمین جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان اظهارداشت: هدف برگزاری این جشنواره انعکاس عملکرد دستگاه قضائی استان است، و باید ببینیم که برگزاری این جشنواره در پیشگیری از وقوع جرم و کاهش ورودی پرونده‌ها موثر بوده است یا خیر؟ و چه میزان منجر به جلب رضایت عمومی و رضایتمندی مردم از دستگاه قضائی شده است؟ و در این مسیر گام برداریم.

 وی افزود: جشنواره رسانه و عدالت از ابداعات دادگستری کل استان کرمان بود، اما کم کم استان‌های دیگر نیز از تعامل رسانه‌ها و دستگاه عدلیه استقبال کردند و هم اکنون این جشنواره جایگاه خود را در ستاد مرکزی قوه قضائیه پیدا کرده است.

مدیر کل امور استان‌های قوه قضائیه گفت: از آنجائیکه اطلاع رسانی یکی از سیاست‌های اولویت‌دار دستگاه قضائی و مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز است قوه قضائیه آنچنان که شایسته است اطلاع‌رسانی را انجام نمی‌دهد و مقام معظم رهبری نیز به این موضوع اشاره کرده بودند که قوه قضائیه چهره رسانه‌ای خود را به خوبی نشان نمی‌دهد.

موحد ادامه داد: در زمان تصدی پست من در سمت رئیس کل دادگستری استان کرمان، بر این اساس سیاست‌های قوه قضائیه و منویات مقام معظم رهبری موضوع برگزاری جشنواره رسانه و عدالت در دستور کار قرار گرفت و موفق به برگزاری اولین جشنواره رسانه و عدالت در کرمان شدیم.

رئیس کل سابق دادگستری استان کرمان بیان داشت: امر اطلاع‌رسانی 6 عنصر دارد که بایستی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد، عنصر اول فرستنده پیام است، در قوه قضائیه فرستنده پیام دادگستری یا سازمان‌های تابعه، وکلا و کارشناسان و هر کسی که بنحوی در توسعه و تعمیق عدالت سهمی دارد، می‌باشد.

وی افزود: عنصر دوم محتوا و متن پیام است و این اهمیت فراوانی دارد که هدف از انتقال پیام چه چیزی می‌باشد؟ اهداف ارسال پیام می‌تواند امور مربوط به قوه قضائیه، شفافیت، افزایش دانش حقوقی احاد جامعه، مباحث مربوط به پیشگیری از وقوع جرم، مسائل مربوط به تثبیت مالکیت، مسائل مربوط به حقوق اصحاب دعوی و دیگر مطالب به عنوان یک پیام در دستور کار فرستنده پیام قرار گیرد.

یدالله موحد ادامه داد: عنصر سوم این است که مخاطب پیام چه کسی می‌باشد؟ می‌تواند عموم مردم یا قشر خاصی از مردم مخاطب پیام قرار گیرند.

موحد بیان داشت: وسیله ارتباطی بین سه عنصر فرستنده پیام، متن پیام و دریافت کننده پیام، رسانه‌ها می‌باشند که عنصر چهارم اطلاع‌رسانی در دستگاه عدلیه می‌باشند.

مدیر کل امور استان‌های قوه قضائیه تصریح کرد: عنصر پنجم فرآیند ارسال پیام می‌باشد و این فرآیند از زمان صدور تا دریافت پیام اهمیت فراوانی دارد که همان زنجیره اتصالی است که پیام به مخاطب می‌رسد.

وی افزود: عنصر ششم اطلاع رسانی اثربخشی پیام می‌باشد و اطلاع‌رسانی یک پیام باید اثربخشی لازم را داشته باشد و در صورتی که یک پیام اثربخشی لازم را نداشته باشد آن پیام بیهوده خواهد بود و کارآمدی و اثربخشی دو مقوله مهم ارسال پیام است بایستی در کنار کارآمدی، یک پیام اثربخش نیز باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آموزش و پرورش: تمامی آزمون‌های مدارس امروز برگزار می‌شود

بیانیه هیات دولت در پی شهادت رئیس جمهور و هیات همراه

رئیس‌جمهور ایران در حین خدمت‌رسانی به مردم به شهادت رسید

کشف بالگرد رئیس جمهور/ آثاری از زنده بودن سرنشینان مشاهده نشده است

سانحه برای بالگرد رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی

این غذاها عمرتان را کوتاه می‌کند

تغییرات قیمتی در بازار سکه، طلا و ارز

مصرف دخانیات به سن ۹ سالگی رسید / دختران نوجوان گروه هدف مافیای دخانیات

پیش بینی هواشناسی از وزش باد و گرد و خاک در کرمان

هشدار پلیس آگاهی کرمان در خصوص کلاهبرداری‌های پروژه هرمي اوربیت نتورک orbitnetwork

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۶ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۲ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)