کد خبر: ۵۲۹۸۲
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس سازمان مدیریت استان کرمان:
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به مطالعات انجام گرفته از دستگاه‌های اجرایی استان گفت: براین اساس ۵۰ درصد مراجعه کنندگان از مراحل کار اداری اطلاعی ندارند و ۳۱ درصد مراجعه کنندگان رضایتمندی بالا از نحوه ارائه خدمت نداشتند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به مطالعات انجام گرفته از دستگاه‌های اجرایی استان گفت: براین اساس ۵۰ درصد مراجعه کنندگان از مراحل کار اداری اطلاعی ندارند و ۳۱ درصد مراجعه کنندگان رضایتمندی بالا از نحوه ارائه خدمت نداشتند.

به گزارش ایرنا، محمدرضا وحیدی در نشست شورای راهبری توسعه و تحول اداری استان کرمان افزود: بنا داریم امسال برنامه‌ریزی منسجمی برای این موضوع داشته باشیم و ضرورت دارد اصلاح رویه‌ها و نظارت بر نحوه اجرای خدمات را محقق کنیم.

وی اظهار کرد: همچنین با توجه به مطالعات استان کرمان متوسط دفعات مراجعه کنندگان برای دریافت هر خدمت پنج مرحله بوده است تا افراد خدمت نهایی را دریافت کنند.

دبیر شورای راهبری توسعه و تحول اداری استان کرمان عنوان کرد: ۲۰دستگاه اجرایی با بیشترین مراجعه کننده باید خدمات میز خدمت خود را تدوین کنند.

وی افزود: کمیته امداد، صمت، ثبت اسناد، مالیاتی، اداره کار، تامین اجتماعی و مدیریت درمان تامین اجتماعی، جهادکشاورزی، بهزیستی، سیستم اداری دادگستری، علوم پزشکی و شهرداری، راه و شهرسازی، اوقاف، بنیاد شهید، منابع طبیعی، آموزش و پرورش، راهداری، استانداری، فرمانداری و بنیاد مسکن بیشترین ارباب رجوع سیستم اداری را دارند.

وی گفت: در میز این دستگاه‌ها بایستی فضای دستگاه اجرایی برای مراجعه افراد فراهم شود و این مکان باید در بهترین نقطه قرار گیرد و اطلاع‌رسانی جامعی در خصوص چگونگی انجام خدمت تهیه و تدوین شود.

وی یادآور شد: رتبه کسب و کار استان کرمان ارتقا یافته و برای برنامه‌ریزی رشد اقتصادی هشت درصدی استان لازم است که نحوه ارائه خدمت در دستگاه‌های اجرایی تغییر کند و در این خصوص ضرورت دارد که اولویت خدمات در ۲۰ دستگاه پر ارباب رجوع در دستور کار قرار گیرد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان افزود: بازدیدهای محسوس و نامحسوسی در این زمینه شکل می‌گیرد و همچنین ضمن نظرخواهی از مردم، نتیجه این تحقیقات به اطلاع عموم خواهد رسید و به این منظور کار برگی برای خدمات دستگاه‌های ۲۰ گانه تدوین می‌کنیم.

وی یادآور شد: درخواست می‌شود بازدید مدیران از دستگاه‌های اجرایی که در دستور کار مقامات استانی و کشوری است، از میز خدمت صورت گیرد زیرا فعالیت این میز نشان دهنده وضعیت خدمت‌رسانی به ارباب رجوع است.

وحیدی بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی ظرف مدت یک ماه میز خدمت خود را راه‌اندازی و یا آن را ارتقا دهند زیرا بازدیدها از پایان خرداد به صورت محسوس و نامحسوس آغاز می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ۱۶ برنامه توسعه در استان کرمان مصوب کردیم که برخی از برنامه‌ها باید در شورای راهبری تحول اداری مصوب و پیگیری شود و در این زمینه ما باید در دستگاه‌های پر ارباب رجوع میز خدمت را تشکیل دهیم تا مراجعه کننده در این دستگاه‌ها سرگردان نشود و به آنان خدمت ارائه دهیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان ابراز داشت: باتوجه به اینکه خدمات در دستگاه‌های اجرایی ارتقا یافته و برای اینکه ما به اهداف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دست یابیم، بایستی میز خدمت حضوری دستگاه‌ها را در مقایسه با سنوات گذشته ارتقا دهیم.

وی خاطر نشان کرد: ماده ۳۷ قانون خدمات مدیریت کشوری تمامی دستگاه‌های اجرایی را موظف کرده با هدف بهبود کمیت و کیفیت خدمات، اطلاع رسانی لازم را داشته و ارائه خدمات به صورت الکترونیکی و تا حد مقدور حذف مراجعه حضوری را داشته باشیم و یا اینکه فرایند خدمات حضوری آنها مشخص باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

۳۲۶ فقره انشعاب غیر مجاز آب در نرماشیر شناسایی شد

مطالبات گندمکاران استان کرمان تا پایان هفته پرداخت می‌شود

جدیدترین قیمت طلا و سکه در بازار

برنامه تبلیغاتی نامزدهای انتخابات، امروز شنبه ۲۶ خرداد

کلاهبرداری با پیامک جعلی سود سهام عدالت

یک فایده مهم ویتامین D که کمتر درباره‌اش شنیده‌اید

یک پزشک قلابی در بافت دستگیر شد

وزش باد، گرد و غبار و رگبار پراکنده باران در مناطقی از کرمان

توزیع کارت ورود به جلسه آزمون مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی از امروز

استاندار کرمان: پروژه باید هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد

پربازدید ها

بحران فرونشست زمین در کرمان، مدیریت مصرف آب و تاکید بر تعادل بخشی سفره‌های آب زیرزمینی

دستگيري سارق مسلح طلا و جواهرات يک منزل در کهنوج

حریق بیش از ۱۳۰ هزار متر مربع از عرصه‌های طبیعی دهبکریِ بم

وقوع ناپایداری‌های جوی و کاهش دمای 3 درجه‌ای در بعضی مناطق کرمان

استاندار کرمان: پروژه باید هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد

ممنوعیت فعالیت تبلیغاتی انتخابات با امکانات دولتی و در ساعات اداری

مغز دوم انسان کجای بدن قرار دارد؟

وزش باد، گرد و غبار و رگبار پراکنده باران در مناطقی از کرمان

توزیع کارت ورود به جلسه آزمون مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی از امروز

رئیس کل دادگستری استان کرمان: از نظر پایش تصویری در کرمان با مشکلات جدی مواجه هستیم

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)