کد خبر: ۵۳۰۹۸
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۹
ارسال به دوستان
ذخیره
وزیر نیرو با اشاره به صعودی شدن مصرف برق کشور گفت: بر اساس مصوبه هیأت دولت، ساعت کار ادارات از ۱۵ خرداد، ۶ صبح تا ۱۳ خواهد بود.

وزیر نیرو با اشاره به صعودی شدن مصرف برق کشور گفت: بر اساس مصوبه هیأت دولت، ساعت کار ادارات از ۱۵ خرداد، ۶ صبح تا ۱۳ خواهد بود.

به گزارش تسنیم، علی اکبر محرابیان در رابطه با افزایش مصرف برق در روز‌های اخیر، با بیان این‌که با گرم شدن هوا، مصرف برق در حال افزایش است، اظهار کرد: در هفته گذشته بیش از شش هزار مگاوات مصرف برق افزایش داشته که این روند افزایشی در هفته پیش رو ادامه خواهد داشت.

وی با تأکید بر این‌که در کنار افزایش ظرفیت تولید برق، موضوع مدیریت مصرف نیز دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: برای صنایع خرد که 90 درصد صنایع را نیز شامل می‌شود و میزان اشتغال بالایی نیز دارد، محدودیتی قائل نشدیم.

وی با بیان این‌که برای صنایع متوسط که عمدتأ در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند، تنها در روز‌های تعطیل با محدودیت مواجه می‌شوند، گفت: صنایع بزرگ که حدود 700 مجموعه هستند، مصرفشان را در ساعت‌های اوج مصرف کاهش می‌دهند و در ساعات غیر اوج انرژی لازم را دریافت می‌کنند، حتی در ساعات غیر اوج می‌تونند انرژی بیشتری دریافت کنند تا به تولید بیشتر بپردازند.

محرابیان افزود: طی زمستان سال گذشته و دو ماهه ابتدای امسال، صنایع بزرگ 15 درصد رشد مصرف برق داشتند که به معنای افزایش تولید با استفاده از ظرفیت برق است که خودشان را برای شرایط پیش رو آماده کرده‌اند.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین برنامه در بخش اداری، تغییر ساعت کار ادارات است که بر اساس مصوبه هیأت دولت، ساعت کار از 15 خرداد، 6 صبح تا 13 خواهد بود که البته در مصارف سرمایشی نیز باید دمای رفاه که حداکثر 24 درجه است، در نظر گرفته شود.

وزیر نیرو از اجرای طرح پاداش صرفه جویی از 15 خرداد تا پایان تابستان امسال نیز خبر داد و بیان کرد: در بخش خانگی سابقه دو سال اجرای طرح پاداش صرفه جویی داریم که مردم همکاری خوبی داشتند، مشترکان خانگی با استفاده از این ظرفیت در سال گذشته، بیش از 40 درصد مصرف خود را کاهش دادند.

وی با بیان این‌که امسال برنامه‌های تشویقی صرفه جویی انرژی را گسترش دادیم، گفت: به دنبال حذف مصارف زائد هستیم تا همه بتوانند از نعمت برق بهره‌مند شوند، زیرا هرچه امکانات کاهش مصرف در بخش خانگی را فراهم کنیم، می‌توانیم انرژی بیشتری به بخش تولید و صنعت کشور برسانیم.

وی با بیان این‌که توسعه نیروگاه‌ها و مدیریت مصرف، دو برنامه جدی وزارت نیرو در دولت سیزدهم بود، ادامه داد: از شروع دولت سیزدهم بیش از 9 هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده شد و بیش از 20 هزار مگاوات نیروگاه دیگر در دست ساخت داریم که نیمی حرارتی و نیمی تجدیدپذیر است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پزشکیان: اگر بنزین قرار باشد گران شود باید خودروهایی وارد کنیم که مصرف آنها پایین است / نمی‌شود به زور به مردم ماشین بدهیم و بگوییم بنزین هم باید گران شود

اولین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری امشب برگزار می‌شود

اینکه هرکس چه پوششی دارد به ما ربطی ندارد / عامل همه‌ی گرفتاری‌هایمان این است که فکر می‌کنند خودشان بر حقند و دیگران ناحق

سید حسن خمینی: هرکس دلش به حال خودش، اقتصاد، فقر و گرانی مملکت می‌سوزد، نسبت به حضور در انتخابات و تشکیل یک دولت قدرتمند مسئول است

اگر این علائم را دارید، به دیابت مبتلا هستید

انهدام باند سارقان خانه باغ‌هاي سيرجان

اولین برنامه «بدون تعارف» امشب به مسعود پزشکیان اختصاص دارد

تکذیب لیست کابینه پیشنهادی مسعود پزشکیان

آخرین پیش‌بینی هواشناسی از وضعیت جوی کرمان طی امروز و فردا

نماز عید سعید قربان فردا در کرمان برگزار می‌شود

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)

چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ / آنان که دست به رد صلاحیت زده‌اند، صلاحیت تعیین مصالح کشور و سلب صلاحیت از افراد را ندارند / اینک حجت تمام شد   (۱ نظر)