کد خبر: ۵۳۱۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۷
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان درباره تغییر قیمت نان گفت: با توجه به افزایش دستمزدها و هزینه‌ها باید قیمت نان حتما متناسب افزایش پیدا کند در غیر این صورت به سمت تخلف در حوزه آرد و نان و تعطیلی نانوایی‌ها می‌رویم.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان درباره تغییر قیمت نان گفت: با توجه به افزایش دستمزدها و هزینه‌ها باید قیمت نان حتما متناسب افزایش پیدا کند در غیر این صورت به سمت تخلف در حوزه آرد و نان و تعطیلی نانوایی‌ها می‌رویم.

به گزارش ایرنا، داریوش ماهری اظهارداشت: به طور معمول اصناف تقاضای تغییر قیمت نان را به اداره کل صمت می‌دهند که در کارگروه آرد و نان ستاد تنظیم بازار چکش کاری قیمت نان انجام می‌شود تا مجوز افزایش از وزارت کشور اخذ شود.

وی افزود: اداره غله متولی تامین آرد نانوایی‌ها و اداره صمت متولی و پیشنهاد دهنده افزایش قیمت نان است، البته در کارگروه تنظیم بازار عضو هستیم و آماده کمک‌رسانی و همکاری با نانوایان برای حل مشکلات‌شان می‌باشیم.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان اظهار داشت: به دلیل برداشت گندم در اول فصل و تازه بودن محصول، شاید کیفیت پایین‌تری نسبت به برداشت گندم در اواخر فصل داشته باشیم، اما کیفیت آرد حد استاندارد خودش را دارد.

رییس اتحادیه نانوایان کرمان نیز گفت: هزینه‌های اداره از جمله اجاره محل، دستمزد و حقوق کارگر نانوایی در چهار سال گذشته چند برابر شده است اما چون قیمت نان ثابت مانده، اعضای این صنف با سختی و مشکل مواجه هستند.

عباس مصطفی زاده تاکید کرد: از طرف اتحادیه مکاتبات برای افزایش قیمت نان را به اداره صمت انجام شده که در حال بررسی برای تغییر قیمت و طرح در کارگروه مربوطه است که امیدواریم به زودی صورت پذیرد.

وی اظهارداشت: میزان افزایش قیمت نان پس از بررسی‌ها و تصویب پیشنهاد مشخص می‌شود که اعلام آن از طرف دولت انجام خواهد شد.

معاون امور بازرگانی و توسعه و تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز گفت: اداره صمت یکی از مجموعه‌های ستاد تنظیم بازار استان محسوب می‌شود که در قیمت‌گذاری نان دخالت دارد و هر گونه قیمت‌گذاری توسط اعضای کارگروه آرد و نان انجام باید شود.

محمد رضا قوام تاکید کرد: پیشنهادی برای افزایش قیمت نان در کارگروه آرد و نان استان کرمان به وزارت کشور ارسال شده و تصمیم گیری بر عهده تهران است.

وی خاطرنشان کرد: فعلا هیچ تغییری در قیمت نان نداریم و هر گونه تغییر قیمت پس از ابلاغ به صورت رسمی اعلام می‌شود.

شماری از نانوایان کرمان روز شنبه در مقابل استانداری حضور یافتند و درخواست افزایش قیمت نان را داشتند؛ موضوعی که مدیرکل غله استان نیز بر آن تاکید و اذعان دارد که باید افزایش یابد تا نانوایی‌ها باتوجه به افزایش هزینه‌هایشان به سمت تخلف در این حوزه نروند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پزشکیان: اگر بنزین قرار باشد گران شود باید خودروهایی وارد کنیم که مصرف آنها پایین است / نمی‌شود به زور به مردم ماشین بدهیم و بگوییم بنزین هم باید گران شود

اولین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری امشب برگزار می‌شود

اینکه هرکس چه پوششی دارد به ما ربطی ندارد / عامل همه‌ی گرفتاری‌هایمان این است که فکر می‌کنند خودشان بر حقند و دیگران ناحق

سید حسن خمینی: هرکس دلش به حال خودش، اقتصاد، فقر و گرانی مملکت می‌سوزد، نسبت به حضور در انتخابات و تشکیل یک دولت قدرتمند مسئول است

اگر این علائم را دارید، به دیابت مبتلا هستید

انهدام باند سارقان خانه باغ‌هاي سيرجان

اولین برنامه «بدون تعارف» امشب به مسعود پزشکیان اختصاص دارد

تکذیب لیست کابینه پیشنهادی مسعود پزشکیان

آخرین پیش‌بینی هواشناسی از وضعیت جوی کرمان طی امروز و فردا

نماز عید سعید قربان فردا در کرمان برگزار می‌شود

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)

چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ / آنان که دست به رد صلاحیت زده‌اند، صلاحیت تعیین مصالح کشور و سلب صلاحیت از افراد را ندارند / اینک حجت تمام شد   (۱ نظر)