کد خبر: ۴۶۷۲۵
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۱
ارسال به دوستان
ذخیره
سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان:
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان با مقایسه میزان حقوق پرداختی دولت در گذشته و حال حاضر گفت: اکنون آبی از بازار کار دولتی گرم نمی‌شود و بازار کار خصوصی نان به نرخ روز می‌خورد و هر کس مهارت خوبی داشته باشد می‌تواند پول خوبی در بیاورد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان با مقایسه میزان حقوق پرداختی دولت در گذشته و حال حاضر گفت: اکنون آبی از بازار کار دولتی گرم نمی‌شود و بازار کار خصوصی نان به نرخ روز می‌خورد و هر کس مهارت خوبی داشته باشد می‌تواند پول خوبی در بیاورد.

به گزارش ایسنا، حسین مهرابی در جشن نودانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان گفت: تعاریف زیادی از دانشگاه شده است اما معتقدم کامل‌ترین تعریف از این مجموعه را امام راحل داشتند که می‌فرمایند «دانشگاه کارخانه آدم‌سازی است» و این تعریف جامع‌ترین تعریف دانشگاه است.

او با مقایسه میزان حقوق پرداختی دولت در گذشته و حال حاضر اظهار کرد: اکنون آبی از بازار کار دولتی گرم نمی‌شود و بازار کار خصوصی نان به نرخ روز می‌خورد و هر کس مهارت خوبی داشته باشد می‌تواند پول خوبی در بیاورد.

به گفته سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان، امروز ثروتمند فردی نیست که حساب بانکی پر و دو سه خودرو داشته باشد، بلکه ثروتمند کسی است که دارای ایده، خلاق و به آینده نگاه مثبت داشته باشد.

او با تبیین اثر علاقه در رشته انتخابی، خطاب به دانشجویان اظهار کرد: مسیر تحصیلی خود را با علاقه دنبال کنید و اگر به اصرار خانواده رشته دانشگاهی خود را انتخاب کرده‌اید، از هم اکنون قید آن را بزنید. تا زمانی که جوان هستید در مسیر استعدادهایتان گام بردارید زیرا در این دوران قدرت ریسک و انرژی دارید.

به گفته مهرابی، بسیاری از مشاغلی که ۵۰ سال پیش وجود داشتند اکنون وجود ندارند و برعکس، دانشجویان در زمینه شغل‌های در حال رشد در آینده مطالعاتی داشته باشند.

مسعود ایرانمنش سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان نیز در این جلسه گفت: دانشگاه علمی کاربردی یکی از محصولات انقلاب است. پس از جنگ خلاءهایی در کشور احساس می‌شد که این دانشگاه برای پر کردن خلاءها در سال ۱۳۷۵ تاسیس شد.

او با برشمردن مراکز فعال آموزش علمی کاربردی در استان کرمان اظهار کرد: با توجه به نقایصی که در نظام آموزشی کشور وجود داشت این مراکز برای رفع این نقایص تاسیس شده‌اند.

به گفته سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان، در کشورهای توسعه یافته، ۷۰ درصد نظام آموزشی‌شان به مهارت‌آموزی و ۳۰ درصد برای توسعه علم اختصاص داده می‌شود و در ایران نیز در برنامه ششم توسعه آموزشی مقرر بود که ۳۰ درصد برنامه‌ها و آموزش‌ها مهارتی باشد اما اکنون کمتر از ۱۴ درصد است.

به اعتقاد او، دوره‌های آموزشی دانشگاه علمی کاربردی پویا است و برای رفع نیاز بازار برگزار می‌شوند و هر ساله نیازسنجی‌ها به روزسانی می‌شوند.

ایرانمنش تصریح کرد: انتظاری که از فارغ‌التحصیلان مراکز آموزش علمی کاربردی دارم، این است که به غیر از اشتغال خودشان بتوانند کارآفرینی کنند و زمینه اشتغال تعدادی دیگر را نیز ایجاد کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

برنامه جدید دولت برای مدیریت بازار محصولات کشاورزی/ تعرفه‌های جدید صادراتی بهمن ماه اعلام می‌شود

افزایش قیمت سیمان صحت ندارد

۹ سارق هنگام سرقت در عملیات‌های پلیس کرمان دستگیر شدند

غرفه‌های رایگان در اختیار دستفروشان قرار بگیرد

بیش از ۵۰ میلیون نفر از جمعیت کشور چاق هستند / افراد دارای چاقی مفرط در معرض خطر ابتلا به ۲۱ سرطان قرار دارند

با گذشت اولیای دم، یک محکوم به قصاص از اعدام رهایی یافت

بیمه سلامت ۴۰ میلیون تومان کمک هزینه پیوند کلیه پرداخت می‌کند

پیش بینی هواشناسی از بارش پراکنده برف و باران در استان کرمان

لزوم مناسب‌سازی زیرساخت‌های شهری کرمان برای معلولان / هیچ معلولی برای حضور در اجتماع نباید مشکل و محدودیتی داشته باشد

هشدار روزنامه اصولگرا: با همه وعده‌هایی که بعد از ناآرامی‌ها داده شد هیچ قدمی برای اصلاح امور برداشته نشد

پربازدید ها

افزایش 120 درصدی مالیات در استان کرمان

حضور پررنگ شرکت‌های منطقه گل‌گهر در نمایشگاه ایران‌متافو

برنامه جدید دولت برای مدیریت بازار محصولات کشاورزی/ تعرفه‌های جدید صادراتی بهمن ماه اعلام می‌شود

افزایش قیمت سیمان صحت ندارد

غرفه‌های رایگان در اختیار دستفروشان قرار بگیرد

ارائه سهام عدالت به جاماندگان؛ به زودی

آفت سوسک سرخرطومی حنایی تهدیدی برای باغات خرمای شهرستان

پر بحث

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

سریال «بی همگان» جای «بی نشان» را می‌گیرد   (۱ نظر)

روایت داماد و مشاور ارشد ترامپ از شب ترور شهید قاسم سلیمانی   (۱ نظر)