کد خبر: ۴۷۰۱۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۳
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس اتاق اصناف کرمان:
رییس اتاق اصناف استان کرمان گفت: اغتشاشگران و آشوبگران به دنبال این هستند که اصناف را تعطیل کنند، اما اکثر واحد‌های صنفی مخالفت کردند و مغازه‌های خود را تعطیل نکردند. به گزارش خبرنگار گفتارنو، محسن ربیعی در جمع اصحاب رسانه در خصوص اتفاقات اخیر کشور و تهدید واحد‌های صنفی بیان داشت: در شرایط اخیر کشور دچار آشوبگران شده‌اند که ما رفتار آن‌ها را محکوم می‌کنیم. وی افزود: اغتشاشگران و آشوبگران به دنبال این هستند که اصناف را تعطیل کنند، اما اکثر واحد‌های صنفی مخالفت کردند و مغازه‌های خود را تعطیل نکردند.

گفتارنو- مهدیه السادات هاشمی: 

رییس اتاق اصناف استان کرمان گفت: اغتشاشگران و آشوبگران به دنبال این هستند که اصناف را تعطیل کنند، اما اکثر واحد‌های صنفی مخالفت کردند و مغازه‌های خود را تعطیل نکردند.
به گزارش خبرنگار گفتارنو، محسن ربیعی پیش از ظهر امروز شنبه در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه در خصوص اتفاقات اخیر کشور و تهدید واحد‌های صنفی بیان داشت: در شرایط اخیر کشور دچار آشوبگران شده‌اند که ما رفتار آن‌ها را محکوم می‌کنیم.
وی افزود: اغتشاشگران و آشوبگران به دنبال این هستند که اصناف را تعطیل کنند، اما اکثر واحد‌های صنفی مخالفت کردند و مغازه‌های خود را تعطیل نکردند.
رییس اتاق اصناف استان کرمان گفت: ما درخواست داریم که به شدت با این افراد برخورد کنند تا ما شاهد آشوب و ناامنی در کشور نباشیم.
ربیعی یادآور شد: اصناف هر روز که تعطیل باشند دچار ضرر و زبان می‌شوند در برخی از خیابان‌ها اصناف را تهدید به تعطیلی کردند، اما همکاران ما ایستادگی کرده‌اند.
رییس اتاق اصناف استان کرمان تصریح کرد: از عصر پنجشنبه بازار در حالت عادی خود بود مگر در برخی از خیابان‌ها که آشوبگران در خیابان بودند که واحد صنفی مجبور شدند تعطیل کنند.
وی افزود: ما واحد‌های صنفی وفاداری خود را به نظام و ولایت اعلام می‌کنیم و انزجار خود را از آشوبگران و اغتشاشگران اعلام می‌کنیم.
در همین رابطه رییس صنف فالوده بستنی و قنادی گفت: متاسفانه در هر شرایطی اصناف مورد آسیب و ضرر و زیان قرار می‌گیرند تا چند وقت پیش به خاطر کرونا تعداد زیادی از اصناف را مجبور به تعطیلی مغازه‌های خود کردند و حالا هم که در این شرایط ما را تهدید به تعطیلی می‌کنند.
ثنایی افزود: ما از طریق فروش ارتزاق می‌کنیم و اگر تعطیل کنیم دیگر راهی برای ارتزاق نداریم ما بازاری‌ها در کنار مردم و در کنار دولت هستیم، اما توقع داریم امنیت برای ما تامین شود.
همچنین ودیعتی رییس اتحادیه صنف موبایل هم در این جلسه گفت: بحث امنیت اصناف باید تامین شود ضمن این که قدرت شایعه از هر چیز بالاتر است.
وی گفت: ما را تهدید می‌کنند تهدید به صورت زبانی، تهدید فیزیکی یا تهدید به صورت تحریم و درج نام در فضای مجازی از جمله مواردی است که آشوبگران اصناف را درگیر آن کرده‌اند.
ودیعتی یادآور شد: برای جلوگیری از این تهدیدات ما نیز به اعضای خود اعلام کردیم که چیزی برای ترس وجود ندارد و دوستان ما در بسیج اصناف و اماکن امنیت ما را تامین می‌کنند ضمن این که ما در کنار مردم و دولت هستیم
مهدی آتش‌خوار رییس اتحادیه صنف کیف و کفش نیز در این جلسه خاطرنشان ساخت: آمریکا و اغتشاشگران هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند، چون همه اصناف پشت هم ایستاده‌اند.
علیرضا منظری رییس اتحادیه پوشاک نیز در این جلسه گفت: ما به عنوان نماینده یک صنف الویت‌مان تامین معیشت واحد صنفی خود است، زیرا به هر دلیلی وقتی ضرری متوجه واحد صنفی می‌شود ما ناراحت می‌شویم و دلمان به درد می‌آید.
وی افزود: بقا و دوام یک واحد صنفی به فعالیت صنفی‌اش است لذا این شرایط و اغتشاش و آشوب تاثیر منفی‌اش روی اصناف است در نتیجه اگر جامعه صنفی تعطیل شود روی بقیه اصناف و در نهایت روی جامعه تاثیر می‌گذارد
منظری تصریح کرد: اگر کسی بخواهد اعتراض بکند راه حل آن تعطیلی اصناف و آشوب و اغتشاش نیست.
وی گفت: در چند سال اخیر چند بار مجبور به تعطیلی واحد صنفی شدیم ًمن این که ما همیشه پای کار بوده‌ایم و از دولت حمایت کرده‌ایم.
رییس اتحادیه پوشاک با بیان این که مردم با انصاف با اصناف برخورد کنند اظهار کرد: تبعات تعطیلی صنف برای خود اصناف است اگر واحد صنفی مجبور به تعطیلی باشد در دخل و خارج خود می‌ماند لذا اگر می‌گویند واحد صنفی برای این تعطیل کرده که معترضند این طور نیست، چون واحد صنفی اگر تعطیل باشد ضرر و زیان خواهد کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

احتمال اوج‌گیری دوباره کرونا / شیوع ویروس‌های سرماخوردگی در بین کودکان / مردم بیشتر مراقب باشند

پیروزی تیم فوتسال امید مس کرمان در یک بازی دوستانه/آمادگی فوتسالیست‌های مس برای دور جدید رقابت‌ها

عامل قطع عضو شهروند سیرجانی دستگیر شد

نرخ عوارض آزاد راه های کشور افزایش یافت

قیمت انواع سکه و طلا امروز سه شنبه 16 خرداد 1402

جوشاندن شیر چه مضراتی دارد/ شیر کم چرب بخورید

آسیب‌ها و مشکلات مربوط به حوره حمل و نقل به صورت ویژه پیگیری می‌شود / لزوم جلوگیری از فعالیت خودروهای شخصی مسافربر

صنعت طلا در کرمان مغفول مانده است / اگر هزینه دستمزد ساخت طلا به کرمان منتقل شود 6 هزار شغل ایجاد می‌شود

کنایه سنگین همتی به گشایش ارزی از طریق وام صندوق بین‌المللی پول/ پس صندوق دیگر بخشی از استکبار نیست؟

رگبار و رعد و برق تا روز جمعه در کرمان ادامه دارد / شهروندان در ارتفاعات و مناطق باز قرار نگیرید

پربازدید ها

پیش‌بینی یک کارشناس از بازار مسکن/ منتظر معجزه نباشید

دیدگاه تخصص‌گرایی و جوان‌گرایی در گل‌گهر را ارج می‌نهیم

پیش بینی برداشت ۴۳۶۸ تن انبه از باغات جنوب کرمان

با پیشنهاد حذف خبرنگاری از فهرست مشاغل سخت و زیان موافقت نشد

امسال تنش آبی منجر به کمبود و قطعی آب می‌شود

کنایه سنگین همتی به گشایش ارزی از طریق وام صندوق بین‌المللی پول/ پس صندوق دیگر بخشی از استکبار نیست؟

صنعت طلا در کرمان مغفول مانده است / اگر هزینه دستمزد ساخت طلا به کرمان منتقل شود 6 هزار شغل ایجاد می‌شود

نرخ عوارض آزاد راه های کشور افزایش یافت

قیمت انواع سکه و طلا امروز سه شنبه 16 خرداد 1402

پر بحث

چرا مرگ زهرا لری حاشیه‌ساز شد/ همه واکنش‌ها به درگذشت عضو پیشین شورای شهر کرمان   (۶ نظر)

جامعه ایران مدت‌ها است که جنبشی است/ مطالبات جامعه تخلیه نشده/ مهندسی فرهنگی از بالا دائم شهروند ناراضی تولید می‌کند/ جامعه ایران از رسانه‌ای به شبکه‌ای تبدیل شده/ باید مردم را تشویق کنیم به راه میانه و احیای حد وسط/ الان یک عده به ما می‌خندند، اما تا ابد نخواهند خندید/یکی از سرمایه‌های ایران دهه هشتادی‌ها هستند / مطالعات نشان می‌دهد در اعتراضات خشونت‌بار همه بازنده هستند   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست/ اگر می‌خواستم با رانت آقای هاشمی مسئولیت بگیرم بعد از انقلاب به جای کار کردن در بم به دفتر ایشان می‌رفتم / کار‌هایی که در قالب موسسه مولی‌الموحدین انجام شد اگر با نگاه تنگ جناحی نگاه نشود از افتخارات کرمان است   (۳ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

به زودی پلاک سوم بر روی خودروها نصب می‌شود / کار برای سارقان خودرو و مخدوش‌کنندگان پلاک سخت می‌شود   (۲ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)