کد خبر: ۴۷۰۱۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۳
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس اتاق اصناف کرمان:
رییس اتاق اصناف استان کرمان گفت: اغتشاشگران و آشوبگران به دنبال این هستند که اصناف را تعطیل کنند، اما اکثر واحد‌های صنفی مخالفت کردند و مغازه‌های خود را تعطیل نکردند. به گزارش خبرنگار گفتارنو، محسن ربیعی در جمع اصحاب رسانه در خصوص اتفاقات اخیر کشور و تهدید واحد‌های صنفی بیان داشت: در شرایط اخیر کشور دچار آشوبگران شده‌اند که ما رفتار آن‌ها را محکوم می‌کنیم. وی افزود: اغتشاشگران و آشوبگران به دنبال این هستند که اصناف را تعطیل کنند، اما اکثر واحد‌های صنفی مخالفت کردند و مغازه‌های خود را تعطیل نکردند.

گفتارنو- مهدیه السادات هاشمی: 

رییس اتاق اصناف استان کرمان گفت: اغتشاشگران و آشوبگران به دنبال این هستند که اصناف را تعطیل کنند، اما اکثر واحد‌های صنفی مخالفت کردند و مغازه‌های خود را تعطیل نکردند.
به گزارش خبرنگار گفتارنو، محسن ربیعی پیش از ظهر امروز شنبه در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه در خصوص اتفاقات اخیر کشور و تهدید واحد‌های صنفی بیان داشت: در شرایط اخیر کشور دچار آشوبگران شده‌اند که ما رفتار آن‌ها را محکوم می‌کنیم.
وی افزود: اغتشاشگران و آشوبگران به دنبال این هستند که اصناف را تعطیل کنند، اما اکثر واحد‌های صنفی مخالفت کردند و مغازه‌های خود را تعطیل نکردند.
رییس اتاق اصناف استان کرمان گفت: ما درخواست داریم که به شدت با این افراد برخورد کنند تا ما شاهد آشوب و ناامنی در کشور نباشیم.
ربیعی یادآور شد: اصناف هر روز که تعطیل باشند دچار ضرر و زبان می‌شوند در برخی از خیابان‌ها اصناف را تهدید به تعطیلی کردند، اما همکاران ما ایستادگی کرده‌اند.
رییس اتاق اصناف استان کرمان تصریح کرد: از عصر پنجشنبه بازار در حالت عادی خود بود مگر در برخی از خیابان‌ها که آشوبگران در خیابان بودند که واحد صنفی مجبور شدند تعطیل کنند.
وی افزود: ما واحد‌های صنفی وفاداری خود را به نظام و ولایت اعلام می‌کنیم و انزجار خود را از آشوبگران و اغتشاشگران اعلام می‌کنیم.
در همین رابطه رییس صنف فالوده بستنی و قنادی گفت: متاسفانه در هر شرایطی اصناف مورد آسیب و ضرر و زیان قرار می‌گیرند تا چند وقت پیش به خاطر کرونا تعداد زیادی از اصناف را مجبور به تعطیلی مغازه‌های خود کردند و حالا هم که در این شرایط ما را تهدید به تعطیلی می‌کنند.
ثنایی افزود: ما از طریق فروش ارتزاق می‌کنیم و اگر تعطیل کنیم دیگر راهی برای ارتزاق نداریم ما بازاری‌ها در کنار مردم و در کنار دولت هستیم، اما توقع داریم امنیت برای ما تامین شود.
همچنین ودیعتی رییس اتحادیه صنف موبایل هم در این جلسه گفت: بحث امنیت اصناف باید تامین شود ضمن این که قدرت شایعه از هر چیز بالاتر است.
وی گفت: ما را تهدید می‌کنند تهدید به صورت زبانی، تهدید فیزیکی یا تهدید به صورت تحریم و درج نام در فضای مجازی از جمله مواردی است که آشوبگران اصناف را درگیر آن کرده‌اند.
ودیعتی یادآور شد: برای جلوگیری از این تهدیدات ما نیز به اعضای خود اعلام کردیم که چیزی برای ترس وجود ندارد و دوستان ما در بسیج اصناف و اماکن امنیت ما را تامین می‌کنند ضمن این که ما در کنار مردم و دولت هستیم
مهدی آتش‌خوار رییس اتحادیه صنف کیف و کفش نیز در این جلسه خاطرنشان ساخت: آمریکا و اغتشاشگران هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند، چون همه اصناف پشت هم ایستاده‌اند.
علیرضا منظری رییس اتحادیه پوشاک نیز در این جلسه گفت: ما به عنوان نماینده یک صنف الویت‌مان تامین معیشت واحد صنفی خود است، زیرا به هر دلیلی وقتی ضرری متوجه واحد صنفی می‌شود ما ناراحت می‌شویم و دلمان به درد می‌آید.
وی افزود: بقا و دوام یک واحد صنفی به فعالیت صنفی‌اش است لذا این شرایط و اغتشاش و آشوب تاثیر منفی‌اش روی اصناف است در نتیجه اگر جامعه صنفی تعطیل شود روی بقیه اصناف و در نهایت روی جامعه تاثیر می‌گذارد
منظری تصریح کرد: اگر کسی بخواهد اعتراض بکند راه حل آن تعطیلی اصناف و آشوب و اغتشاش نیست.
وی گفت: در چند سال اخیر چند بار مجبور به تعطیلی واحد صنفی شدیم ًمن این که ما همیشه پای کار بوده‌ایم و از دولت حمایت کرده‌ایم.
رییس اتحادیه پوشاک با بیان این که مردم با انصاف با اصناف برخورد کنند اظهار کرد: تبعات تعطیلی صنف برای خود اصناف است اگر واحد صنفی مجبور به تعطیلی باشد در دخل و خارج خود می‌ماند لذا اگر می‌گویند واحد صنفی برای این تعطیل کرده که معترضند این طور نیست، چون واحد صنفی اگر تعطیل باشد ضرر و زیان خواهد کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

گروگان 20 ساله چگونه از چنگال آدم‌ربایان در جنوب کرمان آزاد شد؟

رهبر انقلاب: بعضی افراد در روزنامه‌ها و فضای مجازی می‌گویند برای تمام کردن اغتشاشات باید «مشکل‌تان را با آمریکا حل کنید» و «صدای ملت را بشنوید»/ صدای رعدآسای ملت، امسال در ۱۳ آبان بلند شد؛ آیا آن را شنیدید؟ شما بشنوید صدای ملت را

ساخت کارخانه فلوتاسیون در 36 ماه رکوردی جهانی است

بیش از 300 مورد فرآورده‌های خام دامی از کرمان به خارج از کشور صادر شد

پایان 44 روز اسارت پسر 20 ساله در چنگ آدم‌ربایان

واکنش یک اقتصاددان به اجرای آزمایشی طرح کالابرگ/ سرنوشت یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی در سال آینده چه می‌شود؟

بیماری‌های تنفسی دارد جای سرطان‌ها را می‌گیرد / افزایش بیماری‌های تنفسی نتیجه تغییر اقلیم است

قاتل فراری در عنبرآباد پس از 15 ماه دستگیر شد

در هر ماه 8000 پرونده به دادگاه های شهرستان کرمان ارجاع می شود

42 درصد افراد بالای 60 سال پوکی استخوان دارند / پوکی استخوان سالانه باعث مرگ 4200 نفر در کشور می‌شود / تاثیر آلودگی هوا در کمبود ویتامین D

پربازدید ها

مردم تمایلی برای مصرف برنج داخلی ندارند / دولت فقط شعار می‌دهد چرا که امکانات خرید و نقدینگی برنج را ندارد / بازار را نمی‌توان با سخن و شعار کنترل کرد

زیرساخت‌های ارتباطی کشور خوب نیست / تغییر اساسی در درآمدهای کشور بدون توجه به نقش ICT امکان ندارد

دلار ۱۰ درصد گران شد

واریز سود سهام عدالت ۲مرحله‌ای شد/ سود سهام عدالت دو برابر سال گذشته

بازسازی و ساخت ۹ پل با بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار

ساخت کارخانه فلوتاسیون در 36 ماه رکوردی جهانی است

واکنش یک اقتصاددان به اجرای آزمایشی طرح کالابرگ/ سرنوشت یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی در سال آینده چه می‌شود؟

بیش از 300 مورد فرآورده‌های خام دامی از کرمان به خارج از کشور صادر شد

پر بحث

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

سریال «بی همگان» جای «بی نشان» را می‌گیرد   (۱ نظر)

روایت داماد و مشاور ارشد ترامپ از شب ترور شهید قاسم سلیمانی   (۱ نظر)