کد خبر: ۴۷۶۳۲
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰
ارسال به دوستان
ذخیره
چاره کار در اینست که تصمیم ‌سازی از سلطه افراطیون خارج شود و سیاست جذب در تمام ارکان نظام جاری گردد. اجرای بی‌‌کم و کاست قانون اساسی می‌تواند این سیاست را تضمین کند و مانع فرار مغزها به خارج شود و از منزوی شدن آنها در داخل جلوگیری نماید.

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: براساس آخرین آماری که از ایرانیان مقیم آمریکا در اختیار داریم، حداقل 15000 پزشک ایرانی فقط در آمریکا مشغول کار هستند.
براساس همین آمار، 12000 استاد تمام ایرانی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی آمریکا مشغول تحقیق و تدریس هستند و 75 درصد اساتید ایرانی در 200 دانشگاه برتر آمریکا تدریس می‌کنند.
در بخش صنایع، ورزش، هنر، ادبیات و سایر رشته‌های علوم انسانی نیز استعدادهای فراوانی را از دست داده‌ایم و آنها را ناچار به مهاجرت کرده‌ایم و اکنون این روند خسارت‌بار شتاب نگران ‌کننده‌ای دارد.
یک نگاه به این موضوع همانست که اخیراً کسی در یکی از شبکه‌های تلویزیونی داخلی گفته است بگذارید بروند تا کشور تطهیر شود و نگاه دیگر اینست که ما باید فکرها و مغزهای افراطی را تطهیر کنیم تا زمینه‌ساز فرار مغزها نباشیم. متاسفانه نگاه اول، روش جاری امروز کشور است و تا زمانی که این نگاه بر کشور حاکم باشد، ما شاهد فرار مغزها خواهیم بود و اگر این وضعیت ادامه پیدا کند به ‌زودی کشوری خواهیم داشت فاقد ویژگی‌های یک جامعه نام و نشان‌دار که بتواند با جهان امروز تعامل کند و همچون کره شمالی منزوی نباشد.
ایران، کشوری پهناور و با تنوع آب و هوائی و صاحب ثروت‌های عظیم طبیعی و زیرزمینی است که اگر از آنها به درستی بهره ‌برداری شود، می‌تواند در رده مهم‌ترین کشورهائی که تمام کشورها و ملت‌ها به آن احساس نیاز کنند قرار گیرد. مهم‌ترین ثروت ایران، استعدادهای فوق‌العاده قدرتمندی هستند که نیروی انسانی آن را تشکیل می‌دهند. ما متاسفانه با روش‌های غلط برخورد با این ثروت عظیم و کم‌نظیر انسانی، آن را رایگان در اختیار بیگانگان قرار می‌دهیم.
تاسف‌ بالاتر اینکه عده‌ای را میدان‌دار عرصه‌های تصمیم ‌سازی و تصمیم ‌گیری کرده‌ایم که به دفع نیروهای مستعد و خلاق افتخار می‌کنند و با سیاست جذب بطور مطلق بیگانه‌اند. این، یعنی 180 درجه در مقابل سیاست بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی قرار داشتن، همان که شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی می‌گفت: جاذبه در حد اعلا و دافعه در حد ضرورت، از ویژگی‌های خط امام است.
چاره کار در اینست که تصمیم ‌سازی از سلطه افراطیون خارج شود و سیاست جذب در تمام ارکان نظام جاری گردد. اجرای بی‌‌کم و کاست قانون اساسی می‌تواند این سیاست را تضمین کند و مانع فرار مغزها به خارج شود و از منزوی شدن آنها در داخل جلوگیری نماید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پزشکیان: اگر با صندوق‌های رای قهر کنید، به همان‌ها رای می‌دهید که به محدودیت بیشتر اعتقاد و باور دارند

رییس کل دادگستری کرمان: ۷ نفر در رابطه با فساد در فوتبال ممنوع‌الخروج هستند

صندلی نامزدها در ۴ مناظره پیش‌رو مشخص شد

کودک رفسنجانی نجات بخش 3 بیمار نیازمند عضو

دلیل کبودی ناگهانی پوست بدن چیست

پایان هفته از شدت گرمای هوا در کرمان کاسته می‌شود

کشف 29 هزار ليتر گازوئيل در سيرجان

قیمت سکه و طلا کاهشی شد

سن رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

جشن‌های محله‌ای عید غدیر در ۵۰ نقطه کرمان برگزار می‌شود

پربازدید ها

پخش میزگرد سیاسی دکتر پزشکیان از شبکه یک

میزگرد فرهنگی مسعود پزشکیان از شبکه دو سیما پخش می‌شود

ظریف در میزگرد سیاست خارجی، پزشکیان را همراهی خواهد کرد

پزشکیان: اگر بنزین قرار باشد گران شود باید خودروهایی وارد کنیم که مصرف آنها پایین است / نمی‌شود به زور به مردم ماشین بدهیم و بگوییم بنزین هم باید گران شود

اولین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری امشب برگزار می‌شود

اینکه هرکس چه پوششی دارد به ما ربطی ندارد / عامل همه‌ی گرفتاری‌هایمان این است که فکر می‌کنند خودشان بر حقند و دیگران ناحق

نظر پزشکیان درباره مناظره اول

اطلاعیه مهم دفتر رهبر انقلاب درباره نقل قول‌های غیر مستند و برداشت‌های شخصی کاندیداها از بیانات ایشان /فاقد اعتبار و استناد است /از تکرار پرهیز شود

فرصت پاسخگویی را فراهم کنید

مدارس و مساجد محل استقرار شعب انتخابات شهرستان کرمان خواهد بود

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)

چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ / آنان که دست به رد صلاحیت زده‌اند، صلاحیت تعیین مصالح کشور و سلب صلاحیت از افراد را ندارند / اینک حجت تمام شد   (۱ نظر)